Фотографії тварин

фотографії тварин, мавпа, фотографії мавпи

Фотографії тварин

Фотографії тварин, найрізноманітніших тварин, що були зроблені репортажним фотографом, а саме мною,  в різних місцях. Я дуже люблю вештатись нашими рідними краями, та й далеко за них заїджав. І всюди, де зі мною був фотоапарат, я намагався зробити фотографію.

Вдала фотографія тварини приваблює, затримує погляд. Тому в мене є пристрасть, я хочу зробити таку репортажну фотографію, щоб можна було нею пишатись, щоб притягнути глядача, затримати погляд. Нижче піде про те, як зробити вдалі фотографії тварин.

Зазвичай фотографії тварин потрібно робити з великої відстані, щоб не завадити їм “займатись своїми справами” і щоб вони, відволікшись на фотографа, не змінили ту позу, що Вас привабила.

Енот, єнот, фотографії тварин
Енот полоскун
фотографії тварин, мавпа
Фотографія мавпи, що задумалась та з сумним поглядом дивиться вперед

Тому для вдалих фотографій тварини краще обирати об’єктиви з фокусною відстанню від 100 одиниць. В той же час потрібно обирати світлосильний об’єктив, так як тварини не завжди виходять на зручну місцину з нормальним світлом та тінню. Ці милі створіння досить часто знаходяться десь у темряві. До того ще й рухаються. Тому нормальну фотографію звірятка можна зробити або на великому ISO або світлосильним об’єктивом. А краще коли об’єктив і світлосильний і не дає шуму на великих ISO і ще й має широкий діапазон фокусних відстаней. Але то дуже коштовна штука. Отже приходьте до нашої школи фотографії і ми пояснимо все те, що було написано вище, якщо Вам було щось незрозуміло. Заняття можуть відбуватись на віддалені, по скайпу або безпосередньо на фотопрогулянці з Вами.

Тепер подробніше, щодо

схема настроювання фотоапарата та як зробити вдалу фотографію тварини

Виходити будемо з трьох схем освітлення:

  • перша схема освітлення та
    настроювання фотоапарата для якісної фотографії тварин  – яскраве світло.
фотографія маламута, фотографії тварин
пейзаж з аляскінським маломутом Бонітою

тут все просто, ставимо, для початку, найменше значення ISO, після цього встановлюємо діафрагму на значення 8…13. І, використовуючі вбудований експонометр, встановлюємо необхідну витримку. Але контролюємо так, щоб витримка мала значення біля 1/80, а краще 1/100. Для отримання якісних фотографій тварин не потрібно обирати маленьку діафрагму, тобто менше ніж 8, та витримка не має бути меншою за 1/60 с. В противному випадку можна отримати нерізке фото домашнього улюбленця, або фотографії хижого звіра, або розмиту фотографію з нечітким контуром милого живого створіння.

  • друга схема освітлення та
    настройки фотоапарата для якісної фотографії тварин  –  світло яскраве довкола, а звір, тобто об’єкт – в тіні.
єнот полоскун, фотографії тварин
фотографія єнота полоскуна

для такого випадка, коли потрібно робити фотографію з світлого місця в тінь – потрібно трохи довше поковирятись з настроюванням фотоапарата аби отримати якісне фото тварини. Пов’язано це з тим, що експонометр, що вбудований в фотоапарат потрібно буде виставляти по тіні. А схема, така сама… Спочатку обираємо найменше ISO. Після цього обираємо діафрагму на рівні 8…13. Перевіряємо експонметром яку витримку він пропонує. Якщо менше 1/60 – піднімаємо ISO на одну ступінь. Якщо Ви досягли рівня ISO більше 600 – то можна отримати великий шум на фотографії, а отже можна спробувати вспишку-спалах.

  • третя схема освітлення та
    настроювання фотоапарата для якісної фотографії тварин  – освітлення майже нема, тобто вечір або сутінки.
тарантул полює, фотографії тварин
Нічне полювання тарантула, фотографії тварин

отже ставимо на фотоапараті ISO не більше 600 діафрагмі підтягуємо до 8 максимум 9 витримку перевіряємо по експонометру і якщо хочемо отримати нормальну фотографію тварини включаємо спалах (вспишку), але намагаємось її так підкорегувати, аби вона мала найменший вплив на висвітлення об’єкту. Тобто корекцію фотосвпишки – спалаху “загоняємо” в минус (-1, наприклад)

 

Про схеми освітлення написав, але реальна фотосесія має свої відмінності від описаного, завжди є якісь нюанси, а особливо в репортажній фотографії. Отже репортажний фотограф швидко має орієнтуватись в обстановці, та передбачати й відчувати які настройки фотоапарата обрати. Наша фотошкола, або “Школа фотографії від фотостудії Олександра Заболотного”  пропонує свої послуги, щодо навчання та майстер класів з настроювання фотоапарата для різних умов освітлення та різних фотосесій. Ми пропонуємо широкий спектр услуг, а Ви можете запропонувати більш прийнятний для Вас.

Заняття можуть проводитись на віддалення, скайпом… і тут я навчу за допомогою дошки з маркером, камери в руках і прикладів на комп’ютері навикам, видам завдання для відпрацювання навичок фотографування, проконтролюю результат та дам пояснення. Так само навчання можно буде проводити “на вулиці”, коли Ви всі настроювання будуте виконувати при мені, і митут, на місці розберемось з усіма їх різноманіттям та впливом на кінцевий результат, тобто фінальний кадр.

Більш того, я маю великий досвід ретушування фотографій і зможу Вас навчити проявляти фотографії з RAW- формату, обирати настройки та ретушувати.
Приєднуйтеь до нашої  “Школа фотографії від фотостудії Олександра Заболотного” та отримуйте задоволення від своїх фотографій. Там вже є відгуки наших випускників…

З побажаннями миру, злагоди та щастя фотограф Олександр Заболотний. Подробиці щодо фотосесій, ціни та умови, або наші сувеніри ви знайдете по відповідним посиланням. Якщо у Вас з’явилось  бажання замовити ретушування фотографії, або виникли питання по світлокорекції, або по корекції кольору, тонуванню, створенню фотокниги. Якщо є необхідність прибрати будь який дефект з фотографії, на якій зображений улюблений момент життя, або будь які інші питання. Заповніть наступну форму, зв’яжіться зі мною по телефону або скайпом.

+38 067 282 13 41

+38 050 07 017 46

skype: zabolotnyiAN

    Напишіть про свої враження! Дякую!

    Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.